severná časť

Sever jazera má jednu veľkú prednosť oproti juhu - okolo jazera sa do nebies týči vysoká, takmer pravouhlá skaliská. Vďaka tomu je sever ideálne pre aktívnu dovolenku - Horský a cestný bicykel, ferraty a lezenie po skalách, pešia turistika alebo inline. V neposlednom rade je sever jazera a mestečko Torbole jedným z najlepších miest na svete kde sa darí windsurfingu / kitesurfingu. K tomu všetkému pripočítajte veľa malých romantických pláží, skvelé kúpanie, priezračnú vodu či dlhé promenády okolo jazera - dovolenka na severe - nielen aktívna dovolenka!

 

Limone - je malebné mestečko, nad ktorým sa týči takmer pravouhlo vysoká skaliská, okolo je plno citrusových a olivových hájov, samotné mesto má malebné historické centrum s úzkymi kamennými ulicami, kde je príjemné nakupovať. Pobrežná promenáda láka na dlhé prechádzky. Limone vyhľadávajú najmä pokojnejšie klientela. Mesto je spojené trajektovú dopravou s ostatnými rezortmi.
 
Riva del Garda - je najväčšie mesto na severnom pobreží, celoročne zelené a kvitnúce. Vďaka svojej veľkosti mesto ponúka širokú škála ubytovania všetkých cenových kategórií, reštaurácií a rozličných obchodov. Riva je spojená s ostatnými rezortmi trajektovú dopravou.
 
Torbole - kedysi malá rybárska dedinka je teraz mekkou windsurfingu a cyklistiky. Vďaka tomu je rezort viac živé, plný mladých ľudí. Je to jediné miesto kde môžete jazdiť na inline (chodník na ARCO - viac ako 7km)
 
Arco - krásne kúpeľné mestečko s ozajstnou históriou, s malebným centrom. Nad mestom sa týči vysoká skala, na ktorej stojí hlavný symbol mesta - stredoveký hrad, ktorého návštevu vrelo odporúčame. Mesto samo o sebe je vyhľadávané športovcami, je tu asi najlepší prístup na všetky cyklotrasy, dráha inline, ferraty a lezenie po horách (voľné lezenie samo o sebe pochádza z Arca, koná sa tu např.ROCK MASTER)
 
Malcesine - prezývaný "perlou jazera" - krásne atmosferické mesto, jedno z najnavštevovanejších miest na Garda, nenechá nikoho chladným - pohľad na okolitú panorámu je skrátka zážitkom na celý život. Korunou tomu všetkému dáva hrad, ktorý tu v 13. storočí nechal vybudovať známy veronský rod Scaglierů. Mesto je vhodné pre všetky generácie - krásne pláže s úžasnou farbou vody, bohaté centrum mesta plné kvalitných reštaurácií, dlhá promenáda či veľká atrakcia - kabínová lanovka na Monte Baldo. Skrátka a jednoducho - kto nebol v Malcesine, nebol na Garda.

Fotogalerie: severná časť

1 | 2 >>
/album/fotogalerie-severna-cast/jezero-garda-01-jpg/
/album/fotogalerie-severna-cast/jezero-garda-02-jpg/
/album/fotogalerie-severna-cast/jezero-garda-03-jpg/
/album/fotogalerie-severna-cast/jezero-garda-04-jpg/
/album/fotogalerie-severna-cast/jezero-garda-05-jpg/
/album/fotogalerie-severna-cast/jezero-garda-06-jpg/
/album/fotogalerie-severna-cast/jezero-garda-07-jpg/
/album/fotogalerie-severna-cast/jezero-garda-08-jpg/
/album/fotogalerie-severna-cast/jezero-garda-11-jpg/
/album/fotogalerie-severna-cast/jezero-garda-12-jpg/
1 | 2 >>

Vyhledávání

© 2011-2019 Všechna práva vyhrazena.