San Zeno di Montagna

Lokalita sa nachádza vysoko v kopcoch medzi mestami Brenzone a Garda. K jazeru je to menej ako desať kilometrov, cesta je ale plná serpentín a krásnych výhľadov. Samotné Sen Zeno je úžasná dediny, so skvelým prístupom do okolitých hôr, je tu aj druhá (menej známa) lanovka na najvyššiu horu oblasti - Monte Baldo. Kraj samotný je akoby nepoškvrnený turizmom, v mimosezóne obzvlášť sa tu cítite ako na typickej talianskej dedine. Pritom je tu pomerne dobrá kapacita hotelov, môžete sa tu najesť v nejednej špičkovej reštaurácii.
 
San Zeno sa môže pochváliť svojimi perfektnými výhľadmi na jazero, síce je to po kľukatej ceste 10kilometrů, jazero sa nachádza ale strmo dole - objednajte si hotel s balkónom a výhľadom na jazero - napríklad len na pár nocí, nebudete ľutovať!
 
S lokalitou San Zeno a okolím hojne pracujeme na skrátené pobyty alebo s klientmi, ktorí idú okolo, chcú stráviť krátky čas u Gardy, prípadne zájsť s deťmi do Gardaland (cca 20km). Veľmi vhodná je najmä na bicykel a to ako horské, tak aj cestné. V neposlednom rade tu všetko stojí o niečo menej ako priamo pri jazere.

Lanovka na Monte Baldo - z Prada!
Áno, Monte Baldo je bezpochyby jeden z najväčších ťahákov oblasti a všetci kto už boli na Garda určite onú moderné rotačné telekabinu z Malcesine vyskúšali. Málokto ale vie, že na Monte Baldo sa dá dostať ešte druhým spôsobom - lanovkou z PRADA, ktoré sa nachádza asi sedem kilometrov od San Zeno di Montagna v nadmorskej výške asi 1000m.nm (ešte o niečo vyššie ako samotné San Zeno). Malá kabínka pre 2 osoby (prípadne 1osoba a horské kolo) nikdy nezastavuje a trochu pripomína lyžiarsky vlek. S malým rozbehom naskočíte, vlekári vám zaklapne dvierka a hurá na vrchol! Po ceste počujete len vietor a stretnete maximálne turistov idúci zhora nadol (nezabudnite pozdraviť).
S touto lanovkou sa síce nedostanete na vrchol Balda o moc lacnejšie a určite nie noblesněji ako s použitím lanovky Malcesine, určite na ňu ale nebudete štát takúto front a je to nemenej kvalitný zážitok.
 
TIP CK: lanovka má ako lanovka v Malcesine dve zastávky, ak chcete až na vrchol a nebudete rozumieť taliansko-nemeckému cenníka, musíte si kúpiť skrátka tú najdrahšiu cestovný lístok. (Andata e ritorno Complet-Telecabina e Seggiovia)
 

Fotogalerie: San Zeno di Montagna

/album/fotogalerie-san-zeno-di-montagna/san-zeno-di-montagna-garda-01-jpg/
/album/fotogalerie-san-zeno-di-montagna/san-zeno-di-montagna-garda-02-jpg/
/album/fotogalerie-san-zeno-di-montagna/san-zeno-di-montagna-garda-03-jpg/
/album/fotogalerie-san-zeno-di-montagna/san-zeno-di-montagna-garda-04-jpg/
/album/fotogalerie-san-zeno-di-montagna/san-zeno-di-montagna-garda-05-jpg/
/album/fotogalerie-san-zeno-di-montagna/san-zeno-di-montagna-garda-06-jpg/
/album/fotogalerie-san-zeno-di-montagna/san-zeno-di-montagna-garda-07-jpg/
/album/fotogalerie-san-zeno-di-montagna/san-zeno-lanovka-jpg/
/album/fotogalerie-san-zeno-di-montagna/san-zeno-montagna-jpg/

Vyhledávání

© 2011-2019 Všechna práva vyhrazena.