Južná časť

Juh jazera oproti severu nemá ono panoráma hôr, vyzerá to tu skôr ako pri mori v Taliansku. Juh je vhodný pre rodiny s deťmi - voda je tu o niečo teplejšie, sú tu zábavné parky (Gardaland, Movieland, Aquaparadise, Zoo), je vhodný aj pre páry vďaka veľkej kope romantických miest či termálům a kúpeľom. V dosahu je aj krásna Verona, kam nejeden turista odíde z Gardy na jednodenný výlet.

Na svoje si prídu gurmáni a najmä znalci vína - južný kraj Gardy je plný viníc a pestuje sa tu víno svetovej kvality.Jih je ale tiež o niečo drahšie, sami taliani sa sem jazdí hojne rekreovať a niektoré rezorty sú obľúbené talianskou smotánkou.
 
Garda - v centre jazera kde začínajú hory, krásna príroda, živé mesto s dlhou promenádou. Nad gardou možné naštívit lokalitu San Vigilio, ktorá je takým miestnym pojmom.
 

 

Bardolino a Lazise - Bardolino je typicky talianske mesto zasadené do viníc a olivových hájov - priťahuje turistov, milovníkov dobrého jedla a najmä vína - Bardolino je miestne červené víno svetovej kvality. V meste možno navštíviť múzeum vína a olivového oleja. Lazise je mestečko s krásnym historickým stredovekým centrom, za hradbami je veľa ubytovacích kapacít, najmä kempingov lebo Lazise je veľmi blízko Gardaland a najmä komplexu Canevaworld (Movieland a Aqua Studios)
 
Peschiera del Garda - kedysi rybárska dedinka, teraz malé mestečko, z ktorého je to asi najbližšie do Verony, je hojne navštevované golfistov, má krásne historické centrum ktoré je pretkané vodnými kanálmi.

 
Sirmione - asi najprestížnejšie lokalita jazera, úzky poloostrovček Sirmione má úžasné historické centrum, s kúpeľmi, na samom konci Sirmione nájdete antické pamiatky. Dookola je asi najlepšie kúpanie čo môžete na Garda nájsť. Vďaka svojej exkluzivity je tu všetko o poriadny kus drahšie, v sezóne počítajte s väčším návalom turistov. Ak iba na výlet - odporučíme prísť mimo exponovaný víkend.

 

 
Desenzano - najväčšie mesto jazera, okrem promenády okolo jazera, ktorá má klasický taliansky ráz je to mesto moderné, plné kvalitných hotelov. Živé centrum kde je čo robiť aj po polnoci - nájdete takmer len v Desenzano!
 
Manerba del Garda - krásna zátoka Manerba s krásnou, dlhou plážou s pozvoľným vstupom do vody je ideálny pre rodinnú dovolenku. Je tu dostatok ubytovacích kapacít a kempov. Zo zátoky sa priamo nabáda zájsť na výlet na ISOLA del Garda (ostrov Garda) ktorá je bezpochyby najzaujímavejším ostrovom na jazere.
Salo a Gardone - v týchto mestách začal cestovný ruch, Salo je mesto s dlhou promenádou, plné reštaurácií, kaviarní a nákupných možností (miestny tu napríklad nakupujú oblečenie), dovolenku tu trávi bohatší talianska smotánka.
Za rozvoj mesta sa pričinil taliansky diktátor Musolini, ktorý v čase svojej krátkej slávy vyhlásil Salo za republiku. Nielen vďaka tomu je Salo a najmä Gardone plné krásnych víl, s prekrásnymi záhradami. Niektoré z nich teraz slúžia ako hotely špičkovej kvality.
 
Toscolano Maderno - pokojné mestečko s veľkou ubytovacou kapacitou a najmä veľmi dlhou plážou. Nemalou výhodou je zastávka trajektu, ktorá spája jazero so všetkými dôležitými rezorty.
 

Fotogalerie: južná časť

1 | 2 >>
/album/fotogalerie-juzna-cast/garda-punta-jpg/
/album/fotogalerie-juzna-cast/jih-jezera-garda-jpg/
/album/fotogalerie-juzna-cast/lod-sirmione-jpg/
/album/fotogalerie-juzna-cast/manerba-jpg1/
/album/fotogalerie-juzna-cast/peschiera-jpg/
/album/fotogalerie-juzna-cast/peschieradelgarda-jpg/
/album/fotogalerie-juzna-cast/salo-jpg/
/album/fotogalerie-juzna-cast/simrione-jpg/
/album/fotogalerie-juzna-cast/sirmione-jpg/
/album/fotogalerie-juzna-cast/sirmione2-jpg/
1 | 2 >>

Vyhledávání

© 2011-2019 Všechna práva vyhrazena.