Lago di Garda - dovolenka - akú časť vybrať? Rozdiely sever vs.jih

 

Podrobnější informace o jednotlivých částech jezera: SEVER - JIH


KRÁSA KRAJINY

Sever je oproti juhu krajšie na oko - kontrast jazera a vysokých hôr je neporovnateľný s rovinatú plackou na juhu - skoro ako Mácháč (dobre sa pozrite na hornatý reliéf jazera na obrázku nižšie). Na juhu je viac veľkých miest (Desenzano, Peschiera) ... Juh stojí za navštívenie - však nie je problém si zájsť trajektom na jednodenný výlet odkiaľkoľvek. Za zmienku stojí určite najluxusnejší rezort oblasti - poloostrovček Sirmione.
 
TEPLOTA VODY a PLÁŽE
Čím viac na juh, tým je teplejšie voda a menej fúka. Na severe sa naopak vetra v niektorých obdobiach viac darí - spoznáte to napokon sami až uvidíte stovky Windsurfer vo vodách okolo Torbole ...
Pláže sa nedajú kategorizovať, väčšinou sú všade rovnaké - teda kamienkovej - odporúčame topánky do vody - niekedy vstup nie je práve príjemný. Pekné pláže nájdeme takmer v každej časti jazera - chce to len nájsť si tú pravú?
ZÁBAVA a vyžitie pre deti
Ak máte deti, určite by bol hriech navštíviť GARDALAND, MOVIELAND, AQUAPARK a ďalšie ... tieto atrakcie sú sústredené skôr na juhu jazera. Ak nehodláte stráviť v týchto parkoch polovicu svojej dovolenky, nevyberajte ubytovanie podľa "vzdialenosti ku Gardaland". Naopak, môžete byť kdekoľvek inde a do parkov si urobiť jednodenný výlet - rovnako pôjdete autom.
 
CENY
Cenovo Vám lepšie vyhovieme s hotelmi viac na sever - juh je viac drahšie.
 
SPORT - BIKE, NORDIC WALKING, Ferraty
Ak ste skôr na tento druh športu, nič nepokazíte pobytom v severných mestách - Torbole a Arco obzvlášť sú taká pomyselná centra športu na Garda. Obzvlášť v Arcu začínajú všetky trasy a ferraty. Dobrý bike je iv kopcoch okolo Tignale, okolo vedľajšieho jazera Lago di Ledro. Milovníci peších túr nielen po hrebeňoch, vyznávači downhillového zjazde či paraglide si radi vyjdú káblovú lanovkou z Malcesine hore na Monte Baldo (lanovka Vás vyvezie do 1700m.nm). Ak neskúsite lanovku a neokúsite výhľad z Monte Balda dole - neboli ste na Garda!
 

 

Vyhledávání

© 2011-2019 Všechna práva vyhrazena.