Cascata Varone

Vodopády Varone - iba tri kilometre od Riva del Garda je miesto, na ktorom sa kedysi pred tisíc rokmi postretlo niekoľko prírodných elementov aby vznikla unikátna podívaná - vodopády Varone (Cascata Varone)

Tento vodopád má dávnu históriu, pretože pochádza z rozpadu ľadovca Garda v prehistorických dobách, a je takou exemplárny geologickou raritou. Kaskády sú pre návštevníkov relatívne novinkou, pred rokmi tu nebolo možné prechádzať sa - boli tu umelo vybudované cesty so zábradlím a malé mostíky, ktoré Vám umožní pozrieť sa do útrob vodopádu. Málokedy uvidíte slušnú fotografiu zvnútra-vnútri viacmenej prší. Odporúčame teda dobre sa obliecť a vziať si so sebou pršiplášť (možné kúpiť u vstupe). Pláštenka je v tomto prípade určite lepšie ako dáždnik!

Celý vodopád môžete navštíviť v niekoľkých výškových stupňoch - vždy sa pozriete dovnútra do jaskyne či záverečný pohľad zhora nadol. Cesta medzi jednotlivými výškovými stupňami je akousi prevoňanú botanickou záhradou, ktorá Vám ukáže miestnej stredomo
rsko - horskú vegetáciu.V neposlednom rade musíme spomenúť možnosť mať tu piknik - pred vstupom je miesto so stoly, je tu aj bar a zaujímavý výhľad.

Ceny (2017): vstup 5,5 € / osoba, pláštenka cca 3 € - otvorené denne 9-19hodin (v sezóne)

Vyhledávání

© 2011-2019 Všechna práva vyhrazena.